Wczytywanie...

Podwozia 6-kołowe

Silniki do robotów

Podwozia 6-kołowe

W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór sześciokołowych podwozi do robotów mobilnych. Znakomicie sprawdzą się one w projektach, gdzie podstawa urządzenia musi charakteryzować się wysokim poziomem stabilności i dużą ładownością. Nasza oferta obejmuje produkty renomowanych firm, w tym takich marek jak SparkFun czy DFRobot. Gotowe podwozia do robotów pozwolą Ci ułatwić proces projektowania i budowania urządzenia - wystarczy zamontować je i połączyć z elementem logicznym w robocie za pośrednictwem odpowiedniego kontrolera. Dostępne w tym dziale modele posiadają wbudowany napęd, dzięki czemu nie trzeba dodatkowo wyposażać ich w silniki.

Jak działają podwozia do robotów?

Podwozia do robotów składają się zazwyczaj z trzech podstawowych elementów:

  • platformy montażowej (zazwyczaj wyposażonej w liczne otwory ułatwiające przytwierdzanie poszczególnych elementów), gdzie instaluje się silniki, koła, kontroler silników oraz inne części robota
  • silników, które pozwalają poruszać kołami
  • kół, dzięki którym urządzenie będzie mogło się poruszać,

jednak często można też napotkać podwozia, które nie posiadają w zestawie silników i trzeba je montować osobno. Najpopularniejsze są podwozia dwu-, cztero- i sześciokołowe oraz podwozia gąsienicowe. Na gotowym podwoziu można umieścić pozostałe elementy robota, między innymi kontroler silników, układ logiczny, sensory, obudowę oraz wszystkie inne części urządzenia. Podczas wybierania podwozi do robotów warto zwrócić uwagę na ilość kół (zależy ona od planowanego zastosowania robota), silniki (ilość, rodzaj, kompatybilność z różnymi kontrolerami) oraz konstrukcję samej platformy (materiał wykonania, ilość i wielkość otworów montażowych, wspólne/osobne zawieszenie dla poszczególnych kół i osi).

Podwozia 6-kołowe

Sześciokołowe podwozia do robotów sprawdzą się w przypadkach, gdy w projektowanym przez Ciebie urządzeniu potrzebny jest zwiększony poziom stabilności oraz większa ładowność (w tej kategorii znajdziesz modele wytrzymujące obciążenie nawet pięciu kilogramów!). Dlatego taki rodzaj podwozia znakomicie nadaje się na przykład do zdalnie sterowanych pojazdów terenowych czy robotów mających za zadanie przewożenie różnych ładunków. Wybierając odpowiedni model, dobrze jest zwrócić uwagę na cechy, które warunkują zastosowanie danego podwozia w Twoim projekcie – w szczególności sposób skonstruowania platformy, ilość i rodzaj zastosowanych silników (a także ich kompatybilność ze sterownikami oraz wymagania prądowe) oraz maksymalne możliwe obciążenie, w obrębie którego muszą zmieścić się wszystkie pozostałe części robota (obudowa, kontrolery, czujniki, układ logiczny czy ewentualnie inne elementy ruchome, jak robotyczne ramiona). Wiele modeli robotycznych podwozi sześciokołowych jest wyposażonych w dodatkowe systemy zwiększające przyczepność i stabilność urządzenia, na przykład osobne zawieszenie dla każdego koła.

Jakie produkty znajdziesz w tej kategorii?

W tym dziale oferujemy szeroki wybór robotycznych podwozi z sześcioma kołami. Znajdziesz tu między innymi produkty takich marek jak DFRobot czy SparkFun. Wszystkie modele wyposażone są w solidnie wykonane platformy z dużą ilością otworów montażowych ułatwiających przytwierdzenie pozostałych elementów robota. Podwozia posiadają w komplecie napęd w postaci sześciu silników zasilanych prądem stałym, dlatego po podłączeniu do układu logicznego wyposażonego w odpowiedni kontroler urządzenie jest gotowe do pracy. Potrzebne w tym celu sterowniki i mikrokontrolery znajdziesz w innych kategoriach naszego sklepu. Wśród podwozi sześciokołowych do robotów mobilnych znajdziesz też modele wyposażone w specjalne systemy, dzięki którym możliwe jest dodatkowe zwiększenie przyczepności do podłoża oraz stabilności robota. Produkty są przeznaczone do samodzielnego montażu na podstawie załączonej instrukcji. Maksymalna ładowność podwozi dostępnych w tej kategorii wynosi 5 kg. Urządzenia mogą być sterowane (korzystając z pośrednictwa odpowiedniego kontrolera silników) za pomocą różnych układów logicznych, w tym popularnych płytek Arduino oraz Raspberry Pi.