Wczytywanie...

Podwozia

Silniki do robotów

Podwozia

Budowa własnego robota mobilnego albo modelu RC to wyzwanie znacznie wykraczające poza samą tylko elektronikę. Konstruktorzy muszą bowiem – oprócz złożonego sterowania – zaprojektować także wszystkie elementy mechaniczne, w tym platformę, na której model ma się poruszać. Tu z pomocą przychodzą hobbystom producenci wyspecjalizowani w elementach i akcesoriach dla robotyki amatorskiej. Dostępne na rynku koła do robotów imponują starannością wykonania, a także bardzo szerokim zakresem wymiarów. Zróżnicowane średnice i szerokości kół, a także dopasowanie do wałów o różnych grubościach i kształtach zakończeń sprawia, że makerzy nie muszą iść na kompromis – mogą znaleźć rozwiązanie optymalne dla ich pomysłu. W tej kategorii przedstawiamy wszystkie najważniejsze rodzaje kół i gąsienic, wskazujemy ich największe zalety, a także podpowiadamy, w jakich projektach najlepiej je wykorzystać.
Podwozia do robotów mobilnych

Wszystkie podwozia do robotów mobilnych pełnią tę samą funkcję – umożliwiają urządzeniom przemieszczanie się. Jednak ze względu na zróżnicowane przeznaczenie robotów czy warunki ich eksploatacji elementy te mogą charakteryzować się bardzo zróżnicowaną konstrukcją. Do najpopularniejszych podwozi do robotów należą między innymi podwozia dwukołowe z kulkami podporowymi, podwozia dwukołowe bez podpór (na przykład do robotów balansujących), podwozia cztero- i sześciokołowe czy podwozia z gąsienicami. Elementy te składają się zazwyczaj z platformy montażowej wyposażonej w odpowiednie otwory, napędu w postaci silników oraz kół lub gąsienic. Dzięki wykorzystaniu gotowego podwozia uruchomienie własnego robota mobilnego będzie znacznie łatwiejsze – wystarczy, że przymocujesz do platformy potrzebne elementy (jak obudowa, czujniki czy robotyczne ramiona) i układ logiczny (na przykład mikrokontroler) wyposażony w sterownik silników, a następnie zaprogramujesz całość zgodnie z planowanym działaniem robota.

Silniki do robotów

Jakie podwozia znajdziesz w tej kategorii?

W tej kategorii oferujemy szeroki wybór podwozi przeznaczonych do różnego rodzaju robotów mobilnych i pojazdów RC. Na naszej stronie znajdziesz podwozia wyposażone w dwa, cztery lub sześć kół, a także modele z gąsienicami. Większość produktów ma wbudowany napęd, dzięki czemu nie musisz kupować silników oddzielnie (wystarczy odpowiedni kontroler podpięty do układu logicznego robota). Oferujemy także zestawy, w których znajdują się podwozie oraz odpowiedni kontroler i enkodery. W sklepie znajdziesz również duży wybór innych akcesoriów i elementów konstrukcyjnych przeznaczonych do robotów mobilnych.